PSIHOLOGISKĀS GRUPAS, INDIVIDUĀLAS 
KONSULTĀCIJAS, PSIHODIAGNOSTIKA

PSIHOLOGU
PRAKSE.lv

VISS IR TAVĀS ROKĀS

Elizabetes 75,
1.stāvs, 31. un 35.ofiss
(2.kapņu telpa)
Tālr. 28224099
info@psihologu-prakse.lv

LV / RUS

Top.LV


TRAUMU TERAPIJA

(ķermeniskā pieeja darbam ar dažada veida traumām)

Darbs ar pārdzīvojumiem ķermeņa līmenī ir centrālais aspekts šajā piejā.

Trauma ķermeniski orientētās terapijas skatījumā - tā ir nepabeigta nervu sistēmas aktivizācija.

Daba cilvēku ir apveltījusi ar diviem pozitīviem veidiem kā reaģēt draudīgās situācijās. Šie veidi paredz cilvēka izdzīvošanu un tie ir cīņa un bēgšana. Abos gadījumos cilvēks veic kādas noteiktas darbības.

Piemēram, māte, kura redzot bērnu skrienot uz ceļa pakaļ bumbai, rīkosies šādi: pirmkārt - izbīlis, pēc tam - aktivizācija un visbeidzot - darbība (izskries uz ceļa un satvers bērnu). Gadījumā, ja viņa šo situāciju novēro pa logu, tad tādā gadījumā darbības ķēde pārtrūks. Paliks gan izbailes, gan aktivizācija, bet nebūs darbības. Cilvēks it kā pamirst un ķermenis sastingst. Visa enerģija, ko viņa ieguldītu tajā, lai mestos pakaļ bērnam, viņu satvertu un aizvestu uz drošu vietu - visa šī enerģija sastingst ķermenī. Tādā veidā veidojas kaut kas līdzīgs nosprostojumam. Kliedziena enerģija - aizžņaudz kaklu, satvēriena enerģija - sasaista rokas. Sastingusī enerģija iekapsulējas ķermenī. Tā arī tad ir trauma. Ķermenis bija sagatavojies cīņai vai bēgšanai, bet darbība izpalika. Ķermenis bija sastindzis. Saņemtajam stimulam pietrūkst adekvāta muskuļu darbība. Viss enerģijas lādiņš saglabājas ķermenī un ķermenis cenšas atbrīvoties no šīs enerģijas, tas nostādīs cilvēku tādos apstākļos, kuros šo situāciju varēs pabeigt. Tāpēc, ka ķermenis izjūt diskomfortu. Pat gadījuma, ja cilvēks neapzinās, tad ķermenis tomēr signalizēs par vajadzību pabeigt šo situāciju- ieaktivizēt traumu. Atkārtotas dzīves situācijas ir simptoms, kas "iedarbojas" noteiktos apstākļos- panika un trauksme - var norādīt uz traumas aktivizēšanos, kura kādreiz ir piedzīvota.

DZEMDĪBU TRAUMAS KOREKCIJA
Otrreizējā dzimšana.

Tas ir grupas darbs, kura laikā notiek darbs ar ķermeni un tas dod iespēju iegūt jaunu dzimšanas pieredzi. Šāda pieredze ir piemērota, tajos gadījumos, kad dabisko dzimšanas procesu traucēja dažādi traumējoši faktori- ķeizargrieziens, stimulācija, smakšana, ātras un priekšlaicīgas vai novēlotas dzemdības, nevēlama grūtniecība, aborta vai spontānā aborta draudi un tml.

Otrreizējās dzimšanas rezultātā, cilvēks savā ķermenī atklāj jaunus resursus. Traumas rezultātā tika bloķēta ķermeņa enerģija- brīvība laikā, spēja izturēt nevēlamus kairinātājus, harmoniski panest stresu, pieņemt rūpes, mīlestību un atbalstu.

Otrreizējā dzimšana pieredze sniedz jaunu uzvedības modeli un iespēju sajust dzīvi pilnībā, rasties jaunam skatījumam uz ierastām situācijām.

Informācija un pieraksts - 26733954, t@bmg.lv - Tatjana Jegorova

Skolas gatavības diagnostika latviešu un krievu valodā Konsultācijas un psihoterapija Matemātika studentiem un skolēniem Tiem, kas grib zināt vairāk Bērnu preces un attistošas rotaļlietas Austrumu dejas Logopēda palīdzība bērniem un pieaugušajiem
Индекс цитирования  

Created with the CoffeeCup HTML Editor